Concursul „Ion Barbu-Dan Barbilian" - ediția a XVII-a

În perioada 26-28 octombrie 2012 a avut loc ediţia a XVII-a a Concursului Internaţional de matematică şi literatură „Ion Barbu - Dan Barbilian". În Şcoala „Nicolae Titulescu" Călăraşi s-au susţinut cele 4 concursuri de matematică din cadrul acestei competiţii: Concursul tip Olimpiada Internaţională de Matematică - „Mathematical Danube Competition" pentru elevii din lotul olimpic lărgit al României şi Republicii Moldova, concursul „Călăraşi - Silistra" pentru elevii de liceu din judeţul Călăraşi şi din Silistra - Bulgaria, concursul interjudeţean de matematică al elevilor din clasele V-VIII şi concursul „Ion Onuţă" pentru elevii din mediul rural din judeţul Călăraşi. Detalii în pagina concursului.