An școlar 2009-2010

 

Olimpiada Naţională de Matematică 2010 pentru clasele V - VI

În perioada 28-30 mai a avut loc la Călăraşi Olimpiada Naţională de Matematică pentru clasele V-VI, la care au participat 195 de elevi din toată ţara. Concursul s-a susţinut sâmbătă, 29 mai, la Şcoala „Nicolae Titulescu" - singura şcoală capabilă să găzduiască un astfel de eveniment. Subiectele, baremele, rezultatele şi alte informaţii au fost publicate în site-ul Şcolii „Nicolae Titulescu", pagina Olimpiada Naţională de Matematică 2010.

„Organizarea Olimpiadei Naţionale de Matematică este o etapă memorabilă în traseul profesional al profesorilor de matematică din judeţul Călăraşi. Este prima dată, în istoria judeţului, când suntem antrenaţi într-un eveniment de asemenea anvergură.”
Inspector de matematică, prof. Gheorghe Stoianovici