Bursele pentru anul școlar 2022-2023

Bursele pentru anul școlar 2022-2023 vor fi acordate conform OME 5379/07.09.2022.

• Termen de depunere a dosarelor: până pe 28 septembrie 2022
  • Nu se primesc dosare incomplete şi/sau după expirarea termenului de depunere!
  • La dosar se va atașa extras de cont pentru virarea bursei.
  • Toate documentele vor fi puse în ordinea din cerere într-un dosar de plastic.
  • Documentele vor fi depuse fizic la învățător/ diriginte.
  • Elevii care au dreptul să primească atât bursă de performanță cât și bursă de merit sau bursă de studiu trebuie să opteze pentru una dintre acestea, putând să o aleagă pe cea cu valoare mai mare sau acordată pentru o perioadă de timp mai mare.
  • Elevii care acumulează 10 sau mai multe absențe nemotivate într-o lună nu primesc bursa de ajutor social pe luna respectivă.
  • Responsabilitatea completării dosarului revine în totalitate părintelui/tutorelui/reprezentantului legal

Anunț burse 2022-2023
Cerere bursă de studiu
Cerere bursă ajutor social - venituri mici