An școlar 2023-2024

Înscrierea în învățământul primar 2024-2025

Informațiile despre înscrierea în învățământul primar în anul școlar 2024-2025 se află în pagina Înscrierea în învățământul primar.

Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață” - rezultate finale

Rezultate la contestații

Rezultate finale:
Gimnaziu - nivelul 1
Gimnaziu - nivelul 2
Liceu - nivelul 1
Liceu - nivelul 2

Elevi înscriși la concursurile de matematică „Ion Barbu-Dan Barbilian” și „Cristian Lichiardopol”

Repartizarea în săli a elevilor înscriși la concursurile de matematică „Ion Barbu-Dan Barbilian” și „Cristian Lichiardopol”

Olimpiada județeană de geografie - rezultate înainte de contestații

Clasa a VIII-a
Clasa a IX-a
Clasa a X-a
Clasa a XI-a
Clasa a XII-a

Anunț contestații

Bursele pentru anul școlar 2022-2023

Bursele pentru anul școlar 2022-2023 vor fi acordate conform OME 5379/07.09.2022.

• Termen de depunere a dosarelor: până pe 28 septembrie 2022
  • Nu se primesc dosare incomplete şi/sau după expirarea termenului de depunere!
  • La dosar se va atașa extras de cont pentru virarea bursei.
  • Toate documentele vor fi puse în ordinea din cerere într-un dosar de plastic.
  • Documentele vor fi depuse fizic la învățător/ diriginte.
  • Elevii care au dreptul să primească atât bursă de performanță cât și bursă de merit sau bursă de studiu trebuie să opteze pentru una dintre acestea, putând să o aleagă pe cea cu valoare mai mare sau acordată pentru o perioadă de timp mai mare.
  • Elevii care acumulează 10 sau mai multe absențe nemotivate într-o lună nu primesc bursa de ajutor social pe luna respectivă.
  • Responsabilitatea completării dosarului revine în totalitate părintelui/tutorelui/reprezentantului legal

Anunț burse 2022-2023
Cerere bursă de studiu
Cerere bursă ajutor social - venituri mici

Cerere bursă ajutor social - elevi orfani
Cerere bursă socială pentru motive medicale

Rezultate selecție Erasmus+, mobilitatea de grup a elevilor - etapa I

Lista candidaților care îndeplinesc condițiile de eligibilitate pentru mobilitatea de grup a elevilor din cadrul proiectului Erasmus+,
Acțiunea Cheie 1 – Educație Școlară (SCH), contract nr.  2022-1-RO01-KA121-SCH-000057115 se află aici.

Selecția elevilor pentru mobilitatea de grup Erasmus+

Marți, 14 februarie 2023, s-a publicat Apelul instituțional pentru selecția participanților la mobilitatea de grup a elevilor din cadrul proiectului finanțat prin Programul Erasmus+, Acțiunea Cheie 1 – Educație Școlară (SCH).
Contract nr. 2022-1-RO01-KA121-SCH-000057115

Procedura de selecție și Anexele se pot descărca de aici.